Ka than' i moçmi: 

 "Kurrë nuk kemi të drejtë të quhemi komb i qytetëruar, sado që të mësojmë gjuhë të huaja, sepse kombi nuk qytetërohet vetëm me mësimin e gjuhëve të huaja, por me mësimin e gjuhës së vet.”

                                                                                        -Filip Shiroka

Nuk ka shpresë në Athinë e Beograd, por në Bruksel dhe Uashington

Nga Rexhina Biba 0

Nëpërmjet një komunikimi me publikun, ligjvënësja Mesila Doda thumbon politikanët që po mbajnë shpresë tek ndërmjetësimi i lobit grek në Amerikë apo lobet sllave në Ballkan.

Ja si shprehet ajo në rrjetin social, facebook:

Ende në vitin 2017, ka mendje të vogla që shkojnë me shpresën se pushteti mbahet apo arrihet nëpërmjet Athinës apo Beogradit…
Strategji politike fund e krye e dështuar…vota është e shqiptarëve, shteti dhe përkrahja duhet të jenë, po ashtu e shqiptarëve. 
E vetmja aleancë e vlefshme për ne është Brukseli dhe Washington-i dhe rrugët për atje nuk kalojnë nga kryeqytetet fqinje.
Kemi veç 1 Atdhe 🇦🇱 dhe këtë duhet ta bëjmë të madh e të zhvilluar, vend europian.”

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

gjithsej