Ka than' i moçmi: 

 "Kurrë nuk kemi të drejtë të quhemi komb i qytetëruar, sado që të mësojmë gjuhë të huaja, sepse kombi nuk qytetërohet vetëm me mësimin e gjuhëve të huaja, por me mësimin e gjuhës së vet.”

                                                                                        -Filip Shiroka

Nuk ka më autobus për Graciano Pele

Nga 27-shi 0

Sulmuesi nuk lejohet të udhëtojë me skuadrën, ndërkohë që konfirmohet se nuk do të jetë më pjesë e Italisë, duke filluar që nga ndeshja e ardhshme në transfertën e Shkupit

Pas xhestit të bërë ndaj trajnerit Ventura, duke refuzuar t’I shtrëngonte dorën e zgjatur në momentin e zëvendësimit, Graciano Pele është përjashtuar nga Kombëtarja e Italisë. Madje pas ndeshjes, sulmuesi nuk u lejua as të hipte për të udhëtuar së bashku me skaudrën, në autobuzin që do t’i transportonte në qendrën stërvitore “Vinovo” dhe sigurisht që nuk do të jetë pjesë e ekipit për ndeshjen e rradhës ndaj Maqedonisë. Ndërkohë që ka një komunikatë edhe nga Federata Italiane e Futbollit, ku thelbi ishte: “Kjo kombëtare ka vlera dhe sjellje të bazuara tek respekti”… dhe kështu që Pele mund t’i bashkohet që sot klubit të tij.

 

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

gjithsej