Ka than' i moçmi: 

"Ma kollaj asht me mbushun një thes me pleshta sesa me i ba bashk dy shqiptarë."

 
                                                                                        -Gjergj Fishta

Nokia rikthehet fuqishëm me telefonin e ri në 2017

Nga Rexhina Biba 0

Nokia ka konfirmuar se telefoni inteligjent i tyre i ardhshëm do të debutojë vitin e ardhshëm, duke mbajtur premtimin e hyrjes në tregun e telefonave.

Kompania finlandeze, një herë e një kohë e fuqishme, shiti biznesin e tyre të pajisjeve tek Microsoft në 2014, ku telefonat u shitën nën markën Lumia. Por ndërkohë që Microsoft në mënyrë efektive po del nga biznesi i smartphone-ve, Nokia është vendosur që të kthehet.

Gjenerata e re e pajisjeve pritet që të debutojë në tre mujorshin e dytë të 2017, dhe me shumë gjasa do të jetë Kongresi Mobil Botëror në Shkurt që do ti mirëpresë.

Nokia po bashkëpunon me një kompani finlandeze të quajtur HMD, e cila do të marrë përgjegjësi për të prodhuar telefonat e ardhshëm. Pajisjet e reja të Nokia-s pritet të kenë sistemin operativ të Google, Android.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

gjithsej