Ka than' i moçmi:

"“Harrojmë se ditët tona janë të matura dhe se gërshëra e shtrigës kohë është gjithnjë gati të presë fillin e gjëllimit.”

-  Mid’hat Frashëri

Noka: Tahiri, njësoj si një vrasës i penduar

Nga Klodiana 0

flamur noka

Pas deklaratës së ministrit të Brendshëm për kultivimin e kanabisit, ka reaguar ish-Ministri i Brendshëm, Flamur Noka,  duke thënë se, Tahiri u shfaq sot “si një vrasës gjakftohtë që bën si i penduar për të përfituar nga falja”.

Në një postim në fb, Noka thotë se Tahiri apeloi qytetarët të mos mbjellin kanabis, kur në fakt sipas tij ata janë thjesht punëtorë, por nuk tha asnjë fjalë për trafikantët.

Sipas deputetit demokrat, Tahiri duhet të bënte vetëm një gjë sot, të dorëhiqej si Ministër i Brendshëm.

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>