Ka than' i moçmi: 

 "Kurrë nuk kemi të drejtë të quhemi komb i qytetëruar, sado që të mësojmë gjuhë të huaja, sepse kombi nuk qytetërohet vetëm me mësimin e gjuhëve të huaja, por me mësimin e gjuhës së vet.”

                                                                                        -Filip Shiroka

Nobelist në kimi…por ngeli në këtë lëndë në gjimnaz

Nga Media 0

Shkenctari Tomas Robert Lindahl, i specializuar në kërkimet për kancerin në vitin 2015 ka fituar Nobel në Kimi.
Por, pas këtij suksesi fshihet një e shkuar frymëzuese për këdo që ka ëndërra, por i duken të pamundura.
Në shkollë kisha një mësues që nuk e pëlqeja dhe as ai nuk më pëlqente mua. Në fund të vitit vendosi të më ngelë, ironikja është se lënda ishte kimia. Jam i Laureat i kimisë që ngeli në këtë lëndë në gjimnaz”, ka deklaruar Tomas Lindahl.
Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

gjithsej