Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Njeriu i parë që zbret në mars, do të jetë…një vajzë

Nga Media 0

Alyssa Carson është magjepsur me Universin që në moshën 3-vjeçare dhe tashmë erdhi koha për ta prekur ëndrrën.

Ajo është sot 17-vjeçe dhe po punon që të jetë ajo femra e parë që do zbresë në Mars si astronaute. Nëse gjithçka do të shkojë siç duhet, në  vitin 2033, kur Alyssa të jetë 32 vjeçe do të vërë këmbën në planetin e kuq. Sipas parashikimeve që ka bërë tani, ajo do qëndrojë në Mars për eksperimente shkencore dy deri në tre vjet.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithsej