Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Një top nga hapësira për Botërorin e Rusisë

Nga Media 0

Ndeshja e parë e Botërorit të Rusisë, më 14 qershor do të luhet me një top që ka ardhur nga hapësira. Topi u dërgua në hapësirë nga kozmonauti rus Oleg Artemiev.

Telstar 18 mbërriti në tokë, pas 168 ditë në  stacionin hapësinor dhe për ta zbritur në tokë nga kosmonauti rus Anton Shkaplerov, që u rikthye nga misioni së bashku me austronautin e NASA-s, Scott Tingle dhe austronauti japonez Norishige Kanai.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej