Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Një tjetër gol në kampionat, Çikalleshi i shënon skuadrës së Robinjos (film)

Nga Klodiana 0

Cikalleshi nuk ka të ndalur me golat e tij në kampionatin turk. Pas dopietës në javën e kaluar ndaj Goztepe, bomberi kavajas ka gjetur e rrugën e rrjetës në sfidën e sotme ndaj Sivasport.

Braziliani Robinjo shënoi për skuadrën vendase në minutën e 24-t, ndërsa në minutën e 62-t, sulmuesi i Kombëtares shqiptare, iu përgjigj duke realizuar një gol mjaft të bukur me kokë, pas asistit të Lumanza-Lembi

Osmanlispor përmbysi rezultatin për një moment duke realizuar edhe golin e dytë në minutën e 71-të me anë të Cagiran, i cili realizoi nga pika e bardhë e penalltisë. Në minutën e 82-të, Robinjo shënoi sërisht, duke barazuar shifrat. Ndërsa në minutën e 90+1 Gohi realizoi golin e 3-të për vendasit dhe takimi u mbyll me rezultatin 3-2.

 

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithsej