Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Një president të përbashkët për Shqipëri-Kosovë? Princ Zogu-Ramës: Duhet Mbret

Nga Media 0

Pas deklaratës së Kryeministrit Rama se një president i përbashkët për Shqipërinë dhe Kosovën do të ishte simbol i unitetit kombëtar, reagimet kanë qenë të shumta.

Në këtë debat është përfshirë edhe Princ Leka i cili thotë se dy popujve i duhet një mbret.

“Bashkimi Kombëtar ka qënë, është dhe do të jetë ëndrra dhe përpjekja e Familjes Mbretërore brez pas brezi, madje edhe kur nuk guxonte askush tjetër ta artikulonte! Realizimi arrihet me Kurorën Mbretërore në dy shtete si simbol i këtij uniteti. Kjo do të ishte logjika e stabilitetit real, traditës dhe prosperitetit të vërtetë, siç e sygjerojnë shembujt e padiskutueshëm të suksesit në vendet më të zhvilluara perëndimore”, shkruan Princ Leka faqen e tij në Facebook.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithsej