Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Një muaj në koma pas aksidentit, vdes aktivistja e Vetëvendosjes

Nga Media 0

Ka vdekur në moshën 24-vjeçare aktivistja e Vetëvendosjes Nita Rexha. E reja, prej një muaji ka qëndruar në koma pas një aksidenti të rëndë që i ndodhi në Landovicë.

Deputetja nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje, Arbërie Nagavci ka bërë të ditur se aktivistja e kësaj partie, Nita Rexha është larguar nga jeta duke i kushtuar disa fjalë prekëse.

“E ëmbla jonë Nita Rexha. Na trondite e trishtove pamasë me largimin tënd të hershëm nga kjo botë! E dashur, vetëm fizikisht nuk do të jesh me ne. Do të mbetesh gjithnjë në kujtimet tona më të bukura, secili aktivist do të kujtojë buzëqeshjen, çiltërsinë dhe energjinë tënde pozitive! Gjakova sot ndan dhimbjen me familjen, miqtë e shoqërinë, ishe e të gjithë neve! Pusho në paqe, e mira Nitë”, ka shkruar ajo.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithsej