Ka than' i moçmi:

"Lot derdhin Vaitonjësit! Dëshpërim pësojnë të Dëshpëruarit! Frikë ndjejnë Frikacakët! As “ëndra të dërmuara” as “gjuhë të kryqëzuara”, as “ideale të përpira”, as “të arthme të mbuluar me blozë dhe me hi’ – s’ka për Ne!" - Lasgush Poradeci  

Një minutë heshtje në Kuvend për ish-deputetin Gilman Bakalli

Nga Luljeta Progni 0

Ministri i Brendshem, Saimir Tahiri, duke folur gjate nje seance parlamentare, ku ne rend te dites eshte shpallja e moratoriumit 10 vjecar qe ndalon prerjen e pyjeve ne Republiken e Shqiperise.	/r/n/r/nAlbanian Interior Minister Saimir Tahiri, speaks during a parliamentary session.

Nderimin për ish-deputetin demokrat, e kërkoi ministri i brendshëm Saimir Tahiri

Ministri i Brendshëm Saimir Tahiri, kërkoi një minut heshjtje në shënjë respekti për ish-deputetin e Partisë Demokratike, Gilman Bakalli. E ka nisur kështu fjalën e tij në kuvend duke i tërhequr vëmendjen ish-kryeministrit Berisha se Gilman Bakalli ishte një deputet i PD-së, një deputet i mirë, një shkodran i mirë e një shqiptar i mirë.

Tahiri i ka kujtuar Berishës se do të ishte e udhës që një minut heshtje në nderim të Bakallit të ishte kërkuar nga vetë ai, që nuk lë asnjë aksident tragjik pa e përdorur në kuvend në raste të tilla, ndërkohë që sipas Tahirit, harroi ish-deputetine nderuar që ndërroi jetë pak ditë më parë.

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>