Ka than' i moçmi: 

"Ma kollaj asht me mbushun një thes me pleshta sesa me i ba bashk dy shqiptarë."

 
                                                                                        -Gjergj Fishta

Një kujtim nga Valona, pamjet e rralla të Vlorës 1917-1940

Nga Media 0

Këto fotografi të rralla të qytetit të Vlorës janë realizuar nga ushtarët italianë. Ka fotografi ku ata pozojnë me sfond flamurin e tyre. Është kartolina e Vlorës e vitit 1917 me imazhet e rralla të qytetit bregdetar, rreth 100 vjet më parë.

vl6

vl7

vl8

vl9

vl10

vl11

vl12

vl13

vl14

vl15

vl16

vl17

vl18

vl19

vl20

vl21

vlora1

vlora2

vlora3

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

gjithsej