Ka than' i moçmi: 

“Gjysmë mjeku-vdes njerëzia, gjysmë idealisti-nuk bëhet Shqipëria”.

                                     -Fan Noli

Një klub tenisi në Shqipërinë e vitit 1931

Nga Media 0

Në vitin 1931 në Shqipëri ka pasur një klub tenisi.

Ky sport, pak i praktikuar edhe në ditët e sotme në vendin tonë është ushtruar në “Tenis Club Albania” në kryeqytet.

“Fotografitë që kanë bërë historinë”, ka postuur fotografinë e dokumentit që e dëshmon këtë.

“Na e dërgoi një ndjekës i faqes, Reinisi që na tha:

“E bleva në Angli. Ai që ma shiti me tregoi se ishte pjesë e një senduku të marrë nga një anglez që kishte jetuar këtu në ato vite. Tennis Club Tirana, 3 Qershor 1931!”

 

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithsej