Ka than' i moçmi: 

“Shqiptarët nuk ndahen në të krishterë e në muhamedanë, po ndahen në dy anë: Ana e kombëtarëve, në të cilën ka shqiptarë nga të gjitha besimet, dhe ana e zuzarëve”.

                                    -Faik Konica

Një gjigant nga Senegali për Kukësin

Nga Klodiana 0

Kukësi thuajse është kompletuar sa i përket futbollistëve, mbas afrimeve të Shkodrës, Dzaria, Ymeraj dhe Dzeric, verilindorët po studiojnë alternativat për të afruar një sulmues potent, që të zëvendësoj Alijev.

Bëhet fjalë për sulmuesin Ramzy Djan, i cili është me origjinë nga Senegali, por me pasaportë gjermane. Djan është plot 1.97 metra dhe luaj në kategorinë e tretë gjermane me Lauchhau-Lauchhacker 04.

Gjigandi luan si sulmues i djathtë dhe sulmues qendre. 23-vjeçari do të qëndrojë në provë për disa ditë te Kukësi, pastaj tekniku Pakult do të vendos këtë do të mbajë Djan, apo Le Dilon. 20-vjecari nga Trinidad dhe Tobago ka luajtur në dy takimet miqësore dhe është pëlqyer nga stafi teknik.

Ramzy Djan

http://www.panorama.com.al/sport/ekskluzive-nje-gjigant-nga-senegali-per-kukesi/

 

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithsej