Ka than' i moçmi: 

 "Askush nuk është më i skllavëruar se ai që gabimisht mendon se është i lirë."

                                                                                        -Gjergj Fishta

Një fjalim historik nga deputeti i Shqipërisë së Gjeneratës tjetër…

Nga Media 0

Është fjalimi mbresëlënës i deputetit Eduard Ndocaj, i cili erdhi në Kuvendin e Shqipërisë si zgjedhje e kryeministrit Edi Rama. Eduard Ndocaj ishte kandidat për deputet i PS-së në Qarkun e Lezhës dhe mori mandatin, kur sosi lista e deputetëve që përfunduan “viktima” të ligjit të dekriminalizimit.

Kur paraqiste ekipin e Lezhës, Edi Rama thoshte në vitin 2013, se “këta do të garantojnë Shqipërinë e gjeneratës tjetër”.

Siç do ta shihni në këtë fjalim, Rama kishte të drejtë. Nuk do të zhgënjeheni se vërtetë ky është investim për Shqipërinë e gjeneratës tjetër, investim i këtij Parlamenti, i kësaj reforme në arsimin e lartë e të tjera reforma që e mbushin veç me “dritë e dije” Shqipërinë e gjeneratës tjetër.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithsej