Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Një drekë 15 minutëshe (po pate dhe 10 minuta kohë, bën dhe ëmbëlsirë)

Nga 27-shi 0

Nga Iva Tiço

Mund të ndodhë të ftosh dikë për drekë, pa patur një plan të tillë. Për mua ushqimi i porositur nuk është kurrë zgjidhje. Nëse fton njerëz në shtëpi, duhet të shërbesh ushqim shtëpie, çfarëdoqoftë ai, është më mirë se çdo lloj ambalazhimi, që sjell motoristi (vetëm ai kërkon kohë dhe durim, derisa t’i shpjegosh tunelin e pallatit dhe si të numërojë hyrjet).

Dreka që bëra të dielën, për një rast të tillë kërkonte vërtetë vetëm 15 minuta punë. Meqë unë dhe mysafirja nuk e kishim me shumë ngut, në vetëm dhjetë minuta u bë edhe një ëmbëlsirë, një zupë e shijshme dhe e bukur, pa u dashur të bëheshin më parë psonisje, vetëm me gjëra që kisha në frigorifer dhe nëpër dollapë.

Si si bëhet kjo drekë kaq e bollshme mjafton të klikosh në: http://rozmarina.al/nje-dreke-15-minuteshe-po-pate-dhe-10-minuta-kohe-ben-dhe-embelsire/

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej