Ka than' i moçmi: 

"Nuk mendohemi se po mbytet kombi, por shikojmë se mos i lagen çorapet"

                                                                                       -Fan Noli

Nishani pritet nga Presidenti Barack Obama

Nga Skenderi 0

Presidenti Bujar Nishani dhe Zonja e Parë, Odeta Nishani morën pjesë në pritjen e organizuar nga Presidenti Barack Obama dhe Zonja e Parë e SHBA-ve, Michele Obama.

Presidenti Nishani, në kuadrin e pjesëmarrjes në punimet e Sesionit të 71-të Asamblesë së Përgjithshme të Kombeve të Bashkuara, ndodhet në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, ku dhe ka zhvilluar takime dypalëshe me Sekretarin e Përgjithshëm të Kombeve të Bashkuara, Ban Ki-moon, me Presidentin e Republikës së Polonisë, Andrzej Duda si dhe me Presidenten e Republikës së Kroacisë, Kolinda Grabar-Kitaroviç.

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

gjithsej