Ka than' i moçmi: 

"Ma kollaj asht me mbushun një thes me pleshta sesa me i ba bashk dy shqiptarë."

 
                                                                                        -Gjergj Fishta

Nishani mbledh Këshillin e Sigurisë Kombëtare për kanabisin, mungon Rama

Nga Rexhina Biba 0

Presidenti i Republikës ka mbledhur në orën 18:00 të pasdites së sotme në Presidencë, Këshillin  e Sigurisë Kombëtare.

Këshilli do të diskutojë mbi situatën alarmante, siç e ka cilësuar Nishani, të kanabisit në vend.

Në takim marrin pjesë kryeparlamentari Ilir Meta, Ministri i Drejtësisë Ylli Manjani, kreu i SHISH Visho Ajazi Lika, Prokurori i Përgjithshëm Adriatik Llalla dhe Ministrat Tahiri, Kodheli, Dervishi, Bushati, kreu i Komisionit te Sigurise Spartak Braho, drejtori i policise se Shtetit, Haki Çako.

Ndërkohë në takim nuk është i pranishëm kryeministri Edi Rama, i cili edhe më herët ishte shprehur kundër kësaj mbledhje, por eshte përfaqesuar me zevendes/kryeministrin Peleshi.

Nishani: Kanabisi, problem serioz, do thërras Këshillin e Sigurisë Kombëtare

Rama ironizon mbledhjen e Këshillit të Sigurisë Kombëtare për kanabisin

 

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

gjithsej