Ka than' i moçmi: 

"Ja sot në Shqipni nuk të pvetë kush shka je, por si dukesh, as nuk don ta dijë kush sa pare të ban gjaku, por sa pare ke në bankë"

- Anton Harapi

Nishani letër Kuvendit: Bordi i ONM do të veprojë mbi Kushtetutën

Nga Skenderi 0

Presidenti Bujar Nishani i ka dhënë të drejtë shqetësimit të Minstrit të Drejtësisë Petrit Vasili në lidhje me bordin e Operacionit të Monitorimit Ndërkombëtar.

Për këtë arsye Presidenti Nishani i ka nisur një letër kërkesë Kryetarit të  Kuvendit, Ilir Meta  dhe krerëve të grupeve parlamentare për ta informacion në lidhje me këtë zhvillim.

Sipas Nishanit “asnjë institucion apo strukturë jashtë kësaj kornize ligjore, nuk do të mund të merrte atributet e një strukture të mirëpërcaktuar në Kushtetutë”.

“Panorama” ka publikuar letrën që kreu i shtetit i ka dërguar sot kryeparlamentarit Meta dhe krerëve të grupeve parlamentare.

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

gjithsej