Ka than' i moçmi: 

Nuk mund të punojmë për vendin tonë, po nuk patëm një dashuri për çdo cep të Shqipërisë."

                                                                                                 - Mit'hat Frashëri

Nishani: Kanabisi, problem serioz, do thërras Këshillin e Sigurisë Kombëtare

Nga Skenderi 0

Presidenti Bujar Nishani u shpreh se  çështja e kanabisit është një problem serioz për vendin, ndaj ka vendosur të thërrasë Këshillin e Sigurisë Kombëtare.

Nga Shkodra  teksa ka marrë pjesë në një leksion në Universitetin ‘Luigj Gurakuqi” kreu i shtetit Bujar Nishani tha se kanabisi ka marrë përmasa kombëtare dhe është “realisht problem, ofron vetëm kriminalitet”.

Gjithashtu Presidenti theksoi se kultivimi i kanabisit po largon fshatarët nga prodhimtaria dhe se shqetësime për kanabisin janë adresuar dhe nga ndërkombëtarët.

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

gjithsej