Ka than' i moçmi: 

"Dokrra thirren kah Shqypnija, dija, kanga e historija".

                                                                                       -Gjergj Fishta

Nis mbledhja e Këshillit të Sigurisë Kombëtare, mungon Rama

Nga Skenderi 0

Këshilli i Sigurisë Kombëtare  ka nisur mbledhjen, e cila mbahet për faktin e mos arrestimit të shumë kërkuarit Klemend Balili.

Mbledhja e Këshillit të Sigurisë Kombëtare është bërë me kërkesën e Kryetarit të Kuvendit Ilir Meta.

Kryeparlamentari  Meta i kërkoi pak dtë më Presidentit që  të mblidhet Këshilli i Sigurisë Kombëtare për të diskutuar për përgjegjësinë institucionale për mos arrestimin e Klemend Balilit dhe për situatën e krimit në vend

Në mbledhje vihet re mungesa e Kryeministri Rama pasi ai ndodhet për një vizitë zyrtare në Kosovë. Kryeministri Rama i dërgoi kërkesë Presidentit që ai të zëvendësohej nga zv.Kryeministri në këtë takim, por Presidenca nuk e ka pranuar këtë gjë.

Në këtë mbledhje marrin pjesë

Presidenti Bujar Nishani
Kryetari i Kuvendit Ilir Meta
Kryeprokurori Adriatik Llalla
Kreu i SHISH Visho Ajazi Lika
Ministri i Brendshëm Saimir Tahiri
Ministri i Drejtësisë Petrit Vasili
Ministrja e Mbrotjes Mimi Kodheli
Kreu i komisionit të Sigurisë Spartak Braho
Ministri i Energjetikës Damian Gjiknuri
Ministri i Ekonomisë Arben Ahmetaj
Ministri i Jashtëm Ditmir Bushati

 

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

gjithsej