Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Nis mbledhja e Këshillit Kombëtar të PD për ndryshimet statutore, Berisha nuk merr pjesë

Nga Klodiana 0

Ka nisur mbledhja e Këshillit Kombëtar të PD për ndryshimet në statut. Sekretari i Partisë Demokratike, Arben Ristani ka prezantuar para të pranishmëve ndryshimet statutore.

Drafti me ndryshime pritet të jetë gati në Kuvendin Kombëtar që do të mbahet më 28 dhe 29 prill. Mësohet se ish kryeministri Sali berisha nuk merr pjese ne mbledhje.

“Të përjashtuarit” kanë paraqitur propozimet e tyre, ndërsa pritet të diskutohet edhe propozimi i bërë pak kohë më parë nga Basha për një kryetar me mandat 2 vjeçar.

/www.balkanweb.com/

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithsej