Ka than' i moçmi: 

"Ma kollaj asht me mbushun një thes me pleshta sesa me i ba bashk dy shqiptarë."

 
                                                                                        -Gjergj Fishta

Nis ceremonia e lumturimit të 38 martirëve të Kishës Katolike

Nga Media 0

Ka nisur në Katedralen e Shën Shtjefnit në Shkodër, mesha e lumturimit të 38 martirëve të Kishës Katolike. Marrin pjesë në këtë ceremoni të rëndësishme, përfaqësues të lartë të Vatikanit, përfaqësues të politikës shqiptare, trupi diplomatik i akredituar në Tiranë, përfaqësues të komunitetit shqiptar në disa vende të botës.

mesha-ne-shkoder
Foto LSA/ Gent Shkullaku

Mesha ka nsiur me fjalën e mirseardhjes, si dhe është pasuar me emrat e 38 martirëve që Selia e Shenjtë ka vendosur t’i shpallë martirë.

1
Foto LSA/ Gent Shkullaku

Për të ndjekur meshën në nderim të 38 martirëve kanë mbërritur me mijëra besimtarë katolikë nga Shkodra e mbarë Shqipëria.

prift
Imzot Anxhelo Masafra
Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

gjithsej