Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Nikos Kotzias këndon e kërcen dorë për dore me homologun e tij turk (video)

Nga Arben Llalla 0

Ministri i jashtëm i Greqisë, Nikos Kotzias njihet për shpirtin e tij gazmor.

Në videon e mëposhtme ai është duke kënduar dhe kërcyer krah për krah me ministrin e jashtëm të Turqisë, Mevlüt Çavuşoğlu.

Të dy politikanët janë çakërqejf dhe kjo rrëfen se shenjat për një politikë të fqinjësisë së mirë janë më shumë se sa shenja, por mund të kthehen në realitete falë muzikës së hareshme.

Natyrisht këngës së famshme të Michael Jackson “We are the world” nuk i kanë rezistuar as dy diplomatët gjatë samitit të NATO-s, organizuar në Turqi në 14 maj të vitit 2015.

Nuk dihet nëse Kotzias do të ishte i gatshëm ta përsërite këtë duo tani që Ankaraja kërkon ishujt e Egjeut.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithsej