Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Neymar tregon Botërorin: Shkova për të luajtur, jo të më godisnin

Nga Klodiana 0

Në intervistën e parë të tij pas përfundimit të botërorit, ylli brazilian Neymar tregon aventurën e tij në Rusi që për shumë tifoz u kthye në qesharake.

“Unë shkova në Botëror të luaja e të fitoja ndeshje jo të goditesha, kritikat ndaj meje u ekzagjeruan, megjithatë unë jam i rritur tashmë dhe u mësova”.

Më pas Neymar është pyetur edhe për të gjithë famën që mori shoku i tij i skuadrës tek PSG Kylian Mbape.

“Jam i kënaqur për të sepse ne kemi shumë miqësi, jam përpjekur në klub t’i mësoja shumë gjëra nga eksperienca ime edhe pse unë jam i ri për vete. Po bëhet gjithmonë edhe më i mirë”, përfundon Neymar, i cili mori pjesë në një turne botëror të futbollit të vogël, apo kalçetos siç njihet ndryshe. Brazili i tij fitoi turneun ku morën pjesë 60 shtete, pasi mundën Meksikën në finale.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej