Ka than' i moçmi:

"Lot derdhin Vaitonjësit! Dëshpërim pësojnë të Dëshpëruarit! Frikë ndjejnë Frikacakët! As “ëndra të dërmuara” as “gjuhë të kryqëzuara”, as “ideale të përpira”, as “të arthme të mbuluar me blozë dhe me hi’ – s’ka për Ne!" - Lasgush Poradeci  

New York, treni del nga shinat, plagosen 40 persona

Nga Ejona 0

tren

Një tren pasagjerësh në New York ka dalë nga shinat duke shkaktuar dhjetëra të plagosur të cilët janë në rrezik për jetën.

Aksidenti ndodhi në New Hyde Park në Nassau Country. BBC raporton se treni u godit nga një tren pune rreth 32 km në lindje të bashkisë së Manhatanit në Nju Jork.

Treni me 12 vagonë i linjës hekurudhore Long Island kishte 600 pasagjerë kur doli nga shinat rreth orës 21 me orën lokale të së shtunës. 29 persona u dërguan në spital me plagë të tilla si kocka të thyera, ndërsa të tjerët me lëndime më të vogla u trajtuan në vend.

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>