Ka than' i moçmi:

"Lot derdhin Vaitonjësit! Dëshpërim pësojnë të Dëshpëruarit! Frikë ndjejnë Frikacakët! As “ëndra të dërmuara” as “gjuhë të kryqëzuara”, as “ideale të përpira”, as “të arthme të mbuluar me blozë dhe me hi’ – s’ka për Ne!" - Lasgush Poradeci  

Nesër në 19:00 në Teatrin Kombëtar, mbrëmja artistike “Dritëro”

Nga Rexhina Biba 0

dritero-agolli

Teatri Kombëtar do të organizojë nesër në orën 19:00 një mbremje dedikuar Dritëro Agollit, me rastin e 85 vjetorit të lindjes së tij.

Mbrëmja artistike “Dritëro” do të paraqesë para publikut të gjithë veprimtarinë artistike ndër vite të shkrimtarit.

Kurator i shfaqes është Dritan Boriçi, ndërkohë aktorë : Dritan Boriçi, Gent Hazizi, Erjona Kakeli, Niada Saliasi, Genti Decka “, njofton Teatri Kombëtar.

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>