Ka than' i moçmi: 

 "Unë dua të rroj gjersa ta shoh të bukurë të dashurën Shqipërinë tonë, të lirë e të madhe dhe pastaj me gëzim le të vijë vdekja"

                                                                                        -Jeronim De Rada

Neritan Liçaj: Kryeministër, zoti profesor vizatimi, tërhiqu!

Nga Media 0

Prej disa minutash qytetarë të shumtë janë grumbulluar pranë Teatrit Kombëtar dhe kanë nisur marshimin protestues drejt Kryeministrisë.
Një nga artistët më aktivë të protesatave të vazhdueshme por edhe të marshimit të sotëm ka qenë aktori Neritan Liçaj.
Ndërsa protestonin përballë Kryeministrisë, Liçaj u shpreh: ” Shqiptarët duan të ikin nga burgu Shqipëri. Jo me teatrin, jo me kulturën, jo me trashëgiminë kulturore, tërhiqu, s’të lejojmë. Zoti profesor vizatimi, tërhiqu”, u shpreh Neritan Liçaj.
Pas ndalesës te Kryeministria, protestuesit kanë nisur hapat drejt Presidencës, ku vijojnë thirrjet ndaj Metës.
Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithsej