Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Nëpër fshatrat e Tiranës/ Sikur ky burrë ta dinte se ç’shkruhet në bluzën e tij

Nga Media 0

“I fuck on the first date”. Si duket një shkrim i tillë në bluzën e një fshatari që nuk e ka idenë se si përkthehet? Shumë gallatë. Imazhin e banorit të një fshati në Tiranë e ka postuar fotografi Gent Onuzi.
Bashkëshortja dhe bashkëfshatarët e tij me siguri as që ia kanë idenë se çfarë shkruhet në bluzën e tij. Me siguri atje në fshat aq që u del koha dhe terezia për të parë se ç’shkruhet në bluza.
Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej