Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Nëna çame 70-vjeçare merr kartën e anëtarësisë të Shoqatës Patriotike Çamëria

Nga Media 0

Ditën që Shoqata Patriotike “Çamëria” festoi 28-vjetorin e krijimit të saj, u promovua nisma për të pajisur çdo shqiptar të Çamërisë me kartën e anëtarësisë.

Kryetari i PDIU Shpëtim Idrizi, u shpreh gjatë aktivitetit se nuk do të priste që shqiptarët t’i shkonin në zyrë për të marrë kartat, por do t’ua shpërndante shtëpi më shtëpi.

“E nisim nga gjyshërit dhe gjyshet tona, të cilëve nuk u kemi dhënë dot atë që kanë kërkuar, të shkojnë në Çamëri se nuk e kam në dorë, po nuk do të resht. Por, të paktën t’u japim kartën e anëtarësimit Çamëria, në shtëpitë e tyre”, deklaroi Idrizi.
Tashmë kjo nismë është bërë reale. Kreu i PDIU i ka dorëzuar nënës çame, 70-vjeçare kartën e anëtarësisë së Shoqatës Patriotike Çamëria.
Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej