Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

“Nën një flamur”, shqiptarët e diasporës protestojnë në Tiranë

Nga Media 0

Nga Genc Sejko

Dy fjalë për protestën.
Edhe pse e thirrur nga ne (shqiptarët e diasporës), kjo është protesta juaj; roli ynë është t’iu mbështesim ju. Kemi menduar që protesta të jetë e hapur për këdo që dëshiron të marrë pjesë, por fjala t’u jepet atyre që nuk kanë lidhje me politikën. Kërkojmë prezencën e intelektualëve që nuk janë pjesë aktive e jetës politike, e aktivistëve të pavarur dhe përfaqësuesve të grupimeve që janë prekur direkt nga arroganca e qeverisë. Jemi të hapur për çdo sygjerim në mënyrë që protesta të jetë sa më gjithëpërfshirëse.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithsej