Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Negociatat, Bushati ndalet në Bundestag

Nga Klodiana 0

Ministri për Evropën dhe Punët e Jashtme, Ditmir Bushati, gjatë vizitës së tij në Gjermani, përveç takimeve me deputetë gjermanë të partive të ndryshme politike, zhvilloi dhe një seancë dëgjimore në Komisionin Parlamentar për Çështjet e BE-së, me praninë e raporterëve për Shqipërinë në Bundestag.

Përmes postimeve në rrjetet sociale, Bushati shkruan se në takimin që pati me anëtarët e Komisionit për Europën dhe Punët e Jashtme, i njohur ata për ecurinë e reformave në Shqipëri.

“Jam falenderuar për angazhimin e tyre, për interesin në rritje dhe gatishmërinë për të ndihmuar në rrugën tonë drejt anëtarësimit në BE”, thotë Bushati.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithsej