Ka than' i moçmi: 

"Ma kollaj asht me mbushun një thes me pleshta sesa me i ba bashk dy shqiptarë."

 
                                                                                        -Gjergj Fishta

Negociatat, Bushati ndalet në Bundestag

Nga Klodiana 0

Ministri për Evropën dhe Punët e Jashtme, Ditmir Bushati, gjatë vizitës së tij në Gjermani, përveç takimeve me deputetë gjermanë të partive të ndryshme politike, zhvilloi dhe një seancë dëgjimore në Komisionin Parlamentar për Çështjet e BE-së, me praninë e raporterëve për Shqipërinë në Bundestag.

Përmes postimeve në rrjetet sociale, Bushati shkruan se në takimin që pati me anëtarët e Komisionit për Europën dhe Punët e Jashtme, i njohur ata për ecurinë e reformave në Shqipëri.

“Jam falenderuar për angazhimin e tyre, për interesin në rritje dhe gatishmërinë për të ndihmuar në rrugën tonë drejt anëtarësimit në BE”, thotë Bushati.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

gjithsej