Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Në vend të urimit!

Nga Media 0

Nga Alma Dema Tërshalla

Fund-vit

Puqen ditët ktë fundmuaj të fundit
në kalendar
E birilat e mia, shkuar në litar!

Puthen ditët ktë fundvit si rruazat shkuar fillit,
shpatat shtyhen me varre kresë,
në kica të millit.

Rrëshqanthen ditët ktë fundmuaj i fundit në rradhë,
Ky vit që derën mbyll
herë një pëllumbeshë e herë një galë e përdalë!

Shtyhen ditët për në fund, si gllënjkë e pirë me eks
sy me sy shihen njerëzit
për pak më shumë dashuri dhe shpresë!

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej