Ka than' i moçmi: 

“Gjysmë mjeku-vdes njerëzia, gjysmë idealisti-nuk bëhet Shqipëria”.

                                     -Fan Noli

Në të gjitha format e krenarisë , krenaria kombëtare është ajo që shitet më lirë

Nga Media 0

Nga Arthur Schopenhauer

Në të gjitha format e krenarisë , krenaria kombëtare është ajo që shitet më lirë dhe tregon tek ai që është i prekur prej saj mungesën e  një karakteristike individuale për të cilën mund të krenohet; përndryshe një individ nuk mund të lidhet pas saj për t’u mburrur me atë që besojnë milliona njerëz të ngjashëm.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithsej