Ka than' i moçmi: 

 "Kurrë nuk kemi të drejtë të quhemi komb i qytetëruar, sado që të mësojmë gjuhë të huaja, sepse kombi nuk qytetërohet vetëm me mësimin e gjuhëve të huaja, por me mësimin e gjuhës së vet.”

                                                                                        -Filip Shiroka

Ne të dy, dorë për dore, gollomesh në Gjipe…

Nga Ejona 0

Ikën plakat e “të ftohtit” erdhën pleqtë e “të nxehtit”

Një çift mesomoshë iu ka bërë ballë temperaturave jo fort të larta të ditëve të fundit. Ata shihen dorë për dore gollomesh (lakuriq) në brigjet e plazhit Gjipe. Kjo shënon edhe hapjen e sezonit turistik në këtë plazh, sezonit të fanatikëve nudistë.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

gjithsej