Ka than' i moçmi: 

 "Kurrë nuk kemi të drejtë të quhemi komb i qytetëruar, sado që të mësojmë gjuhë të huaja, sepse kombi nuk qytetërohet vetëm me mësimin e gjuhëve të huaja, por me mësimin e gjuhës së vet.”

                                                                                        -Filip Shiroka

Në shtratin e vdekjes për një “like” më shumë

Nga 27.al 0

Është deputeti demokrat Kastriot Islami, i cili ka mundur të rrokë një foto të shkrimtarit Dritëro Agolli, teksa është në shtratin e lëngimit të fundit. Tmerri është që shfaqet gazmor, teksa njeriu është duke dhënë shpirt.

E ka tashmë këtë kujtim për t’i kallur datën atyre që e deshën e që e respektuan shkrimtarin.

Ky njeri që e ka patur vdekjen motiv të jetës së tij politike (kërcënoi dikur demokratët me thyerje kafkash), ushqen të njëjtën pasion llahtarie.

Ky qoftë!

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

gjithsej