Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Në Shkodër thoni me zë të lartë emrin e atij që firmosi urdhërin

Nga 27.al 0

Nga Dritan Shano

Sot, në Shkodër, Partia Demokratike mjafton të lexojë me zë të lartë Urdhërin e Ministrisë së Rendit të vitit 1991 për të qëlluar mbi protestuesit shkodranë.

Të lexojë me zë të lartë dhe kush e ka firmosur atë urdhër.

Dhe pastaj të thotë, po me zë të lartë, ku e merr rrogën sot firmosësi i urdhërit, për të kuptuar dhe pranuar involucionin dhe falsitetin e derisotshëm të demokracisë dhe aktorëve të saj në Shqipëri.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej