Ka than' i moçmi: 

"Ma kollaj asht me mbushun një thes me pleshta sesa me i ba bashk dy shqiptarë."

 
                                                                                        -Gjergj Fishta

Në Kuvendin e dijes dhe zhvillimit të Kombit

Nga 27.al 0

Mbledhja e djeshme e Kuvendit ka qenë si çdo të enjte një shfaqje e rrallë e shpirtit të mençurisë që ka zënë klasën politike.

Foto e mëposhtme, vetëm sa e demonstrojnë një gjë të këtillë.

8
Iku Briselda. E ku është problem këtu?
7
O ma, ata më shajtën! Unë i dua plehrat, i dua, i dua…
6
U knoqëm, t’u u knoq. U …im’ t’u qesh.
5
O Doktor, Briselda iku, ja thashë edhe Opinionit…
Ja çfarë ndodh, kur vesh tanga…
Ja çfarë ndodh, kur vesh tanga…
4
Ça thu o burrë? Po pse o burrë? Ça thu o burrë?
3
Sa bëjnë 7 + 6? 5000? Më mirë të pyes zysh Mozën…
2
Ty t’ka met’ ora tek Bashkia e Tironës lale…
1
Yçi të çvillon mendjen…

 

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

gjithsej