Ka than' i moçmi: 

“Gjysmë mjeku-vdes njerëzia, gjysmë idealisti-nuk bëhet Shqipëria”.

                                     -Fan Noli

Ne edhe rërën do ta kishim mbjellë me kanabis po të mundnin

Nga Media 0

Nga Artan Fuga

Mrekullia e klimës sonë me 250 ditë me diell në vit.

 Unë di që nga Europa me brymë dhe shi, ka miliona njerëz që do të ëndërronin tani jashtë sezonit turistik të vinin në brigjet shqiptare dhe të shijonin pafund embëlsinë e tyre.

Turizmi jashtësezonal sjell me shumë lekë se kanabisi. Unë e di që ne edhe rërën do ta kishim mbjellë me kanabis po të mundnin si predikonin liberalet e Lanës (L.L.). Por në pamundësi, si mund të harxhojmë kot diellin, ujin, dritën, rërën.duke humbur miliarda lekë në vit!!!
Ore a kemi mend apo jo? Ore kemi strategji ekonomike apo jo? Ore kemi shërbime publike për të gjeneruar politika për sipërmarrjen private?

A jemi në vete mo?

Na kaloi jeta si komb duke u marrë me vetveten.

Pika, pika, pika.

Llafe, llafe, llafe!

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithsej