Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Ndëshkimi i Ronaldos me të kuq, shpërthen mesfushori i Juves: Nuk jemi femra, këtu luajmë futboll…

Nga Klodiana 0

Mesfushori gjerman i Juventusit, Emre Xhan, ka mbetur i habitur me kartonin e kuq të Kristiano Ronaldos, në sfidën e mbrëmshme ndaj Valencias. Ish-futbollisti i Liverpulit, shprehet se kjo është një lojë burrash, dhe nuk luajnë femra në fushë.

“Ai rast ishte për karton të kuq? Argumenti ishte se e kishte kapur nga flokët. Nuk jemi femra, ne po luajmë futboll këtu. Nëse ai rast është karton i kuq, atëherë mund të përjashtohemi nga fusha e lojës për çdo rast. 100% ai nuk është i kuq. Dua të saktësoj se komentet e mia nuk kanë asnjë qëllim të denigrojnë figurën e femrës, apo barazinë në futboll në përgjithësi. Të gjithë ata që më njohin, e dinë respektin tim për femrat.” – deklaroi Emre Çan.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej