Ka than' i moçmi:

"Lot derdhin Vaitonjësit! Dëshpërim pësojnë të Dëshpëruarit! Frikë ndjejnë Frikacakët! As “ëndra të dërmuara” as “gjuhë të kryqëzuara”, as “ideale të përpira”, as “të arthme të mbuluar me blozë dhe me hi’ – s’ka për Ne!" - Lasgush Poradeci  

Ndalohet skafi me 533 kg kanabis dhe dy italianë, u nis nga Kepi i Rodonit

Nga Rexhina Biba 0

4dfef4bf-1257-4b64-a38c-ae2482a327da

Mbrëmjen e djeshme Policia e Shtetit në bashkëpunim me Guarda di Finanza arritën të ndalojnë një skaf me 533.5 kilogramë kanabis sativa me dy shtetas italianë në bord.

Skafi po lëvizte nga Kepi i Rodonit dhe është ndaluar në momentin e hyrjes në ujërat e italiane.

Drejtuesit e mjetit ishin dy shtetas italianë A.M, 38 vjeç dhe A.C, 60 vjeç, te dy  nga Brindisi.

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>