Ka than' i moçmi: 

 "Kurrë nuk kemi të drejtë të quhemi komb i qytetëruar, sado që të mësojmë gjuhë të huaja, sepse kombi nuk qytetërohet vetëm me mësimin e gjuhëve të huaja, por me mësimin e gjuhës së vet.”

                                                                                        -Filip Shiroka

Ndalohet skafi me 533 kg kanabis dhe dy italianë, u nis nga Kepi i Rodonit

Nga Rexhina Biba 0

Mbrëmjen e djeshme Policia e Shtetit në bashkëpunim me Guarda di Finanza arritën të ndalojnë një skaf me 533.5 kilogramë kanabis sativa me dy shtetas italianë në bord.

Skafi po lëvizte nga Kepi i Rodonit dhe është ndaluar në momentin e hyrjes në ujërat e italiane.

Drejtuesit e mjetit ishin dy shtetas italianë A.M, 38 vjeç dhe A.C, 60 vjeç, te dy  nga Brindisi.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

gjithsej