Ka than' i moçmi: 

"Ma kollaj asht me mbushun një thes me pleshta sesa me i ba bashk dy shqiptarë."

 
                                                                                        -Gjergj Fishta

Ndalohen 26 afganë në Kakavijë; arrestohen 2 udhërrëfyes shqiptarë

Nga Rexhina Biba 0

Agjentët në pikën kufitare të Kakavijës kanë ndaluar 26 shtetas afganë të cilët po tentonin të hynin ilegalisht në territorin shqiptar.

Lajmin e bëjnë të ditur burime policore lokale, sipas të cilave agjentët kanë bërë ndërkohë arrestimin në flagrancë të dy shtetasve shqiptarë, që po i ndihmonin afganët të kalonin kufirin.

Sipas burimeve, ata janë vëllezërit Laert dhe Lorjan Grembi, 33 dhe 28 vjeç, nga fshati Patos i Fierit. Burimet saktësojnë se vëllezërit shqiptarë kishin detyrën e udhërrëfyesit për refugjatët ilegalë, të cilëve u kishin marrë 1 mijë euro për person.

Materialet hetimore i kanë kaluar prokurorisë së rrethit të Gjirokastrës, për akuzën e “ndihmës për kalim të paligjshëm të kufirit” në dëm të dy shtetasve shqiptarë.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

gjithsej