Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Ndahet nga jeta ikona e modës, Karl Lagerfeld

Nga Klodiana 0

Ditën e sotme është ndar nga jeta njëri prej emrave më të mëdhenj të botës së modës.

Karl Lagerfeld ndërroi jetë në Paris, në moshën 85-vjeçare, gjë që i zhyti në zi adhuruesit e stilistit të madh.

Stilisti gjerman është krijuesi i modës ‘Chanel’  edhe markën e famshme të rrobave ‘Fendi’. Stilisti i famshëm 85 vjecar kohët e fundit ishte i sëmurë dhe nuk kishte marrë pjesë në shumë sfilita mode.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej