Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

National Geographic: Shqipëria një nga 21 vendet më të mira në botë që duhet vizituar këtë verë (Film)

Nga Media 0

Mes magjive të botës, National Geographic ka zgjedhur Shqipërinë si një nga destinacionet që duhen vizituar në vitin 2018.

Në listën me 21 destinacione nga të gjitha kontinentet, Shqipëria qëndron përkrah disa prej vendeve më të bukura të globit.

Dhe ja çfarë i shkruan botës për Shqipërinë, National Geographic: “Pse të shkoni tani: Ujërat e këtij vendi janë thuajse të pa eksploruara. Ndërtesat e fundosura, rrënojat e anijeve dhe shpellat e rralla janë disa nga thesaret thuajse të paprekura që do të gjejnë zhytësit në Shqipëri. Dekadat e izolimit nën udhëheqjen komuniste të diktatorit Enver Hoxha kufizuan zhvillimin ndaj dhe është ruajtur pa dashje trashëgimia kulturore nënujore, veçanërisht në bregun jugor. Fakt interesant: Hoxha s’lejoi zhytjen për të ndaluar ikjen e shqiptarëve.”

Në këtë video do mund të shikoni disa nga plazhet më të bukura të bregdetit shqiptar.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithsej