Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

NASA: Ofikus, shenja e 13 e horoskopit

Nga Ejona 1

Për shkak të efektit lëkundës të tokës, i shkaktuar nga forca gravitacionale mes hënës dhe diellit në dy mijë vitet e fundit, NASA ka ndryshuar shenjat e yjeve duke shtuar një shenjë të 13-të, atë të Ofikus-it. Mesa duket deri më tani njerëzit kanë ndjekur horoskopin e gabuar.

Horoskopi i ri:

Bricjapi 20 Janar- 16 Shkurt

Ujori 16 Shkurt – 11 Mars

Peshqit 11 Mars- 18 Prill

Dashi 18 Prill- 13 Maj

Demi 13 Maj- 21 Qershor

Binjakët 21 Qershor-20 Korrik

Gaforrja 20 Korrik- 10 Gusht

Luani 10 Gusht-16 Shtator

Virgjëresha 16 Shtator-30 Tetor

Peshorja 30 Tetor-23 Nëntor

Akrepi 23-29 Nëntor

Ofikusi 29 Nëntor- 17 Dhjetor

Shigjetari 17 Dhjetor- 20 Janar

Shenja e 13-të e Ofikusit përfaqëson një njeri që është duke kapur një gjarpër që njihet kryesisht si “Serpentarius”, mbajtësi i gjarprit. Kjo shenjë është përshtatur në shumë kultura, por në thelb mbetet e njëjta. Në mitologjinë greke Ofikusi identifikohet si “Aslcepiusi”, heroi dhe zoti i shërimit, djali i Apollos.

Veçoritë e Ofikusit (29 Nëntor -17 Dhjetor)

Kërkues i paqes dhe harmonisë

Poetik

Kërkues i edukumit dhe zgjuarsisë

Intuitivë

Ka armiq sekretë në familje

Pëlqen të vesh ngjyra vibruese

Përfiton ndere nga autoritetet

Tërheq fat për vete dhe të tjerët

 

Loading...

Komente (1)

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithsej