Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Mziu inaguron rrugën “Torino” në Kamëz, shtylla në mes të rrugës sipas standarteve europiane

Nga 27-shi 0

Një nga investimet e fundit të Bashkisë së Kamzës na sjell më afër se kurrë me shtetin tonë fqinj, Italinë.

Përveç emrit të një qyteti italian me të cilën është pagëzuar, atë të Torinos, rruga e re që të çon në një fshat të Kamzës ka karakteristika të tjera njëlloj me atë të urbanistikës italiane.

Si në rrugët e Torinos në Itali, edhe në atë të Torinos në Kamëz janë të vendosura në rrugë shtylla të energjisë elektrike. Këto shtylla i shërbejnë drejtuesve të mjeteve që të ulin shpejtësinë dhe të mos bëjnë aksidente, pasi çdo makinë që kalon aty ndalon dhe shikon këtë fenomen të rrallë që ndodh nëpër rrugët e “Torinos”.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej