Ka than' i moçmi: 

 "Kurrë nuk kemi të drejtë të quhemi komb i qytetëruar, sado që të mësojmë gjuhë të huaja, sepse kombi nuk qytetërohet vetëm me mësimin e gjuhëve të huaja, por me mësimin e gjuhës së vet.”

                                                                                        -Filip Shiroka

Mund të divorcohesh jo vetëm për mospërputhje, por edhe për përputhje totale (Film)

Nga Media 0

Përse u ndave me burrin?

-Për përputhje karakteri.

Jo, për përputhje, për mospërputhje do të thuash?

-Jo, jo për përputhje.

Nuk e kuptoj.

-Po ja, për shembull mua më pëlqen kinemaja, i pëlqen edhe atij. Më pëlqen të bëj shoping edhe atij i pëlqen, e adhuroj teatrin edhe ai e adhuron. Mua më pëlqejnë burrat, edhe atij i pëlqejnë.

Mund te divorcohesh jo vetem per mosperputhje, por edhe per perputhje totale!

Posted by Xhek London on Monday, January 29, 2018

 

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

gjithsej