Ka than' i moçmi: 

"Dokrra thirren kah Shqypnija, dija, kanga e historija".

                                                                                       -Gjergj Fishta

Mourinho rinovon kontratën, edhe 8 vite të tjerë tek Manchester United

Nga Klodiana 0

Trajnieri Joze Mourinho ka rinovuar kontratën me klubin anglez të Manchester United.

“Djajtë e Kuq” janë gati ta blindojnë teknikun portugez duke i rinovuar kontratën edhe për 8 vjet për të qendruar për më shumë se 3 sezone.

Fillimi jo i mirë i sezonit nuk i turbulloi aspak drejtuesit e Manchester United, që së fundmi ka regjistruar 10 fitore radhazi në të gjitha kompeticionet.

Për momentin, “Djajtë e Kuq” ndodhen në vendin e 6, me vetëm 4 pikë më pak se Arsenali i vendit të katërt, që do të thotë kualifikim në turin eliminator të Ligës së Kampioneve, një situatë të cilën Mourinho premton se do ta përmirësojë.

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

gjithsej