Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Mourinho ironizon: Unë dhe Caballero jemi njësoj në portë

Nga Klodiana 1

Jose Mourinho këto ditë ndodhet në Rusi, ku është duke bërë komentatorin për televizionin rus. Pas përfundimit të ndeshjes Argjentinë-Islandë ai ironizoi poetierin e Argjentinës.

“Caballero dhe unë jemi e njëjta gjë në portë. Edhe unë do të kisha bërë të njejtat pritje sikur të isha në portë në atë moment. Ajo që kam parë në këtë ndeshje të Islandës është kompaktësia. Një skuadër e rreshtuar shumë mirë dhe duke mos i lënë Messit dhe të tjerëve asnjë hapësirë në lojën një kundër një. Duket që janë ushqyer mirë që në vogëli”, përfundoi Mourinho.
Loading...

Komente (1)

  1. Pergezoj Klodianen per keto artikuj te shkelqyeshem!

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithsej