Ka than' i moçmi: 

Nuk mund të punojmë për vendin tonë, po nuk patëm një dashuri për çdo cep të Shqipërisë."

                                                                                                 - Mit'hat Frashëri

Moti/ Të premten rikthehen reshjet intensive në veri të vendit

Nga Rexhina Biba 0

Instituti i Gjeoshkencave bën me dije se pasditen e së premtes në veri të vendit do të rikthehen reshjet e dendura të shiut të shoqëruara me breshër dhe erë të fortë.

Ndërkohë fundjava do të ketë përmirësim të kushteve atmosferike çka do të sjellë  ndërprerje të reshjeve dhe ulje të temperaturave

Sipas Institutit të Gjeoshkencave reshjet e rëna gjatë kësaj jave kanë pasur një intensitet mjaft të lartë dhe jo normal për periudhën.

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

gjithsej